Wydawca treści Wydawca treści

ZNAKOWANIE DRÓG LEŚNYCH

OFERTA CENOWA TABLICE INFORMACYJNE I ZNAKI OZNAKOWANIA DRÓG LEŚNYCH

 

Dane techniczne dla tablic TL i znaków drogowych:

  • tablice TL oraz znaki drogowe wykonane są na podkładzie z blachy o grubości 1,00mm z powłoką ocynkowaną Z275 (20pm cynku po jednej stronie)

  • tylna część podkładu dodatkowo jest zabezpieczona poprzez malowanie proszkowe w kolorze RAL 7037

  • krawędzie podkładu giętego są zabezpieczone poprzez ich podwójne zagięcie

  • grafika wykonywana jest na foliach:

    - NO folia nie odblaskowa, zadruk solwentowy twardy zabezpieczony folią anty UV

    -1 gen. folia odblaskowa drogowa, zadruk solwentowy twardy zabezpieczony folią anty UV

  • mocowanie wykonane jest ze stali czarnej o grubości 3mm dodatkowo zabezpieczonej przed korozją poprzez cynkowanie galwaniczne

 

Osoba do kontaktu: Agata Machoń

e-mail: zulwroclaw@wroclaw.lasy.gov.pl            

tel.: +48 71 3252562 wew. *     ,tel. kom.: +48 513 192 412


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"NIE dla Śmieci W lesie !"

"NIE dla Śmieci W lesie !"

Od 1 kwietnia 2021 roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu wspólnie z Ligą Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu oraz firmą Chemeko System rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną pn. „NIE dla ŚMIECI w lesie!”.

Spokojny, piękny i czysty las to taki, który wszyscy lubimy i jakiego oczekujemy wybierając się na wycieczkę w tereny leśne. Niestety, czasem obraz z naszej wyobraźni zostaje zakłócony…. przez śmieci. A w polskich lasach niestety lądują ich tony.

Odpoczynek na świeżym powietrzu koi nasze nerwy, pomaga się odstresować i zrelaksować. Dlatego jako leśnicy zachęcamy społeczeństwo do korzystania z dóbr lasu. Staramy się jak najbardziej udostępnić każdemu ten las. Budujemy wiaty, miejsca postoju i odpoczynku, a także ścieżki rowerowe, biegowe, narciarskie czy konne. W ostatnich czasach na obszarach leśnych powstaje coraz więcej jednokierunkowych ścieżek górskich typu singletrack czy obiektów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Praktycznie z każdego miejsca na Dolnym Śląsku w mniej niż 30 minut można dojechać do lasu i odpocząć.

Nie od dziś wiadomo, że śmieci w lasach są porażającym problemem i mimo ogromnego wysiłku leśników, którzy na bieżąco patrolują lasy i wywożą z nich sterty odpadów, to śmieci w lasach z roku na rok przybywa. Dla uściślenia - Lasy Państwowe każdego roku wydają ok. 20 mln zł na sprzątanie i wywóz śmieci z lasu, a nadleśnictwa wrocławskiej dyrekcji kosztuje to w zależności od roku w granicach  aż 600 000 - 800 000 zł. Mimo kar za wywóz śmieci do lasu oraz coraz większej liczby miejsc, gdzie teren jest monitorowany, dzikie wysypiska mają się dobrze i szpecą krajobraz leśny oraz odstraszają osoby chcące odpocząć na łonie przyrody.

Wysypujące się śmieci ze śmietników na trasach turystycznych to tylko ułamek problemu, ponieważ rozrzucone śmieci w lesie niosą poważne zagrożenie dla całego świata zwierząt i roślin. Szkodliwe substancje wylewane i wysypywane w lesie mogą bez problemu dostać się do gleby i wód gruntowych, powodując ich skażenie. Drobne odpadki, a także torebki foliowe mogą zostać połknięte przez zwierzęta i prowadzić do ich śmierci, a odłamki szkła lub metalu mogą powodować ich okaleczenia.

Dlatego apelujemy. Nie wyrzucaj śmieci do lasu! Idąc na wycieczkę zabierz ze sobą swoje odpadki. Skoro w jedną stronę mogłeś nieść pełne opakowanie, to wracając możesz je wziąć ze sobą puste. Jest zdecydowanie lżejsze.

Aby walczyć z problemem śmieci w lasach możesz również wziąć udział w organizowanych akcjach sprzątania świata, społecznej inicjatywie prezydenckiej #sprzątaMY, bądź w facebookowej akcji LP #zabierz5zlasu. Oznacz się hasztagiem na swoim profilu i nominuj kolejną osobę. 

Lasy to nasze wspólne dobro, dlatego zadbajmy o nie wspólnie!

KONKURS PLASTYCZNY

W ramach kampanii „NIE dla ŚMIECI w lesie!” zorganizowaliśmy w miesiącach listopad-grudzień 2020 r. konkurs plastyczny pod tym samym tytułem . Był on skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, i pomimo pandemii oraz zdalnej nauki odbił się szerokim echem. Na konkurs nadesłano łącznie 321 prac, co bardzo nas cieszy i pokazuje, że czysty las jest marzeniem ogromnej rzeszy młodzieży, ale równocześnie dowodzi, że temat zaśmiecania lasu nie jest nam niestety obcy od najmłodszych lat.

Prace były nie tylko piękne, ale też bardzo przemyślane, dlatego z przyjemnością chcemy Państwu pokazać kilka z nich. Strona Kampanii:
http://lop.wroclaw.pl/nie-dla-smieci-w-lesie/

Mamy nadzieję, że wspólnie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, LOP Okręg we Wrocławiu oraz Chemeko-System przyczynimy dzięki naszej kampanii do zwiększenia świadomości ekologicznej. Chcielibyśmy żeby zadane pytania na temat właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego zaowocowały czystszymi lasami dla wszystkich, zarówno nas ludzi, jak i świata zwierząt.