Wydawca treści Wydawca treści

Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Szacuje się, że współcześnie ma ono ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.

Szacuje się, że współcześnie drewno ma ok. 30 tys. zastosowań

Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę. Jest niezbędnym elementem modnego dziś życia w stylu „eko", w harmonii z naturą i w zdrowiu. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą  znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna.

Im bardziej rozwinięta i nowoczesna gospodarka, tym więcej drewna potrzebuje. W ciągu ostatnich dwóch dekad zużycie drewna w naszym kraju wzrosło aż dwuipółkrotnie. W 1990 r. Polak przeciętnie zużywał rocznie równowartość 0,4 m sześc. drewna okrągłego, a obecnie – ponad 1 m sześc. Można się spodziewać, że ten wskaźnik jeszcze bardziej wzrośnie – do wartości podobnych jak w innych krajach europejskich (Niemiec zużywa rocznie średnio 1,7 m sześc. drewna, Czech – prawie 1,5 m sześc., Włoch– 1,1 m sześc.).

Dowiedz się więcej o drewnie z książki „Naturalnie, drewno!" (PDF)


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

ZNAKOWANIE DRÓG LEŚNYCH

ZNAKOWANIE DRÓG LEŚNYCH

OFERTA CENOWA TABLICE INFORMACYJNE I ZNAKI OZNAKOWANIA DRÓG LEŚNYCH

 

Dane techniczne dla tablic TL i znaków drogowych:

  • tablice TL oraz znaki drogowe wykonane są na podkładzie z blachy o grubości 1,00mm z powłoką ocynkowaną Z275 (20pm cynku po jednej stronie)

  • tylna część podkładu dodatkowo jest zabezpieczona poprzez malowanie proszkowe w kolorze RAL 7037

  • krawędzie podkładu giętego są zabezpieczone poprzez ich podwójne zagięcie

  • grafika wykonywana jest na foliach:

    - NO folia nie odblaskowa, zadruk solwentowy twardy zabezpieczony folią anty UV

    -1 gen. folia odblaskowa drogowa, zadruk solwentowy twardy zabezpieczony folią anty UV

  • mocowanie wykonane jest ze stali czarnej o grubości 3mm dodatkowo zabezpieczonej przed korozją poprzez cynkowanie galwaniczne

 

Osoba do kontaktu: Agata Machoń

e-mail: zulwroclaw@wroclaw.lasy.gov.pl            

tel.: +48 71 3252562 wew. *     ,tel. kom.: +48 513 192 412